سنگی سنج 85 (1 بهمن 92)

 اولین سفرنامه‎ای که در سنگی 85 ارائه شد، کاری از مسعود بربر بود. سفرنامه‎ای از تماشای یوز ایرانی. شاید بشود اظهار نظرها درباره این سفرنامه را به دو دسته تقسیم کرد: کسانی که از موضوع جذاب و بکر سفرنامه لذت برده‎اند، و کسانی که از مرتب نبودن تصاویر و آماده نبود برنامه ناراضی بوده‎اند. متاسفانه آماده نبودن تصاویر مسئله‎ای است که گاهی در سنگی به چشم می‎خورد و باعث می‎شود سوژه و ارائه جذاب یک سفرگو تحت تاثیر عدم آمادگی‎اش قرار بگیرد.در سفرنامه «دور تا دور خراسان شمالی برای تماشای یوز ایرانی» هم همین مسئله باعث شده که کمترین امتیاز (یعنی 3.8) به شکل نمایش تعلق بگیرد.


سفرنامه بعدی از پیمان نوروزی بود که به جز مسئله مدیریت زمان، از سایر جهات موردپسند حاضرین قرار گرفته است. سفرنامه «پرندگانی میان دریا» بیشتر از مدت مقرر طول کشید و این مسئله باعث شد که در میان آیتم‎ها مختلف، پایین‎ترین امتیاز به مدیریت زمانش تعلق بگیرد، یعنی 4.5 امتیاز.

اما ارائه اطلاعات درباره پرندگان، تصاویر جالب و سوژه جذاب باعث شد در سایر آیتم‏ها امتیازهای خوبی به دست بیاورد و در مجموع 9.1 امتیاز کسب کند. این امتیاز بالاترین امتیازی است که یک ارائه توانسته در فصل زمستان به دست بیاورد.


جدول لیگ فصل زمستان 92 (تا پایان سنگی 85)

با تمام شدن سنگی 85، یکی از آن اتفاقات جالب در جدول لیگ زمستان رقم خورد. ارائه‎ای با بالاترین امتیاز ارائه، در حالی که نمی‎تواند صدرنشین جدول شود!

همان طور که در جدول می‎بینید سفرنامه «پرندگانی در میان دریا» بیشترین امتیاز ارائه، یعنی 9.1 امتیاز را از برگه‎های سنگی سنج به دست آورده است. جالب است این را هم بدانید که در تاریخ سنگی سال 92، تنها یک سفرنامه توانسته امتیازی بالاتر از این داشته باشد[1]. با این حال «پرندگانی در میان دریا» در رتبه دوم جدول قرار گرفت. چرا؟

چون بالاتر از آن سفرنامه «سفر به هویج‎آباد علیا» است که اگرچه 8.4 امتیاز از ارائه‎اش داشت، اما به خاطر آن که با آوردن سنگی چاشتی مرتبط با سفرش ما را در مزه سفر هم شریک کرده بود، دو امتیاز اضافی جایزه گرفت!

متاسفانه «پرندگانی در میان دریا» سفرنامه مکتوب یا ثبت شده هم نداشته که امتیاز آن در پایان فصل، شانسی برای بالا آمدنش در جدول باقی بگذارد.

پس ای اهالی سنگستان! سنگی چاشت مرتبط با سفر خود بیاورید و سفرهای خود را ثبت کنید تا رستگار شوید!! 

 

سفرنامه

سفرگوها

تاریخ ارائه

امتیاز ارائه

امتیاز اضافی سنگیچاشت

امتیاز ثبت

مجموع امتیاز تا این لحظه!

سفر به هویج آباد علیا

پژمان نوروزی

سنگی 83
(3 دی 92)

8.4

2

؟

10.4

پرندگانی میان دریا

پیمان نوروزی

سنگی 85
(1 بهمن 92)

9.1

0

0

9.1

صعود به قله آتشفشانی تفتان

علی چراغی

سنگی 84
(17 دی 92)

8.9

0

؟

8.9

سغد و خوارزم (قسمت 2)

پویان مقدم

سنگی 83
 (3 دی 92)

8.5

0

؟

8.5

دور تا دور خراسان شمالی برای تماشای یوز ایرانی

مسعود بربر

سنگی 85
(1 بهمن 92)

8.4

0

0

8.4

 


[1] . سفرنامه‏ای که امتیاز بالاتری آورده کاری از محمد گایینی با عنوان «پا در رکاب عشق به سرزمین مادری» است. این سفرنامه در سنگی 69‎ام ارائه شد و با امتیاز ارائه 9.3 و امتیازی که از مکتوبش گرفت، برنده فصل بهار امسال شد.

/ 0 نظر / 15 بازدید