سنگی سنج چیست؟

 

سه چهار سالی است که سنگی دارد برگزار می‌شود و سفرنامه‌های زیادی در آن ارائه شده است. بعضی سفرنامه‌ها حسابی به دلمان نشسته و بعضی‌های دیگر جای حسرتی باقی گذاشته که ای کاش عکس‌هایش این طور بود و ای کاش ارائه‌اش آن طور بود و ای کاش موضوعش چنین بود و ای کاش چنان اطلاعاتی هم ارائه می‌داد.

حالا برای این که این حسرت‌ها دیگر به شکل حسرت باقی نماند و به جایش یک تاثیر ماندگار و به درد بخور داشته باشد؛ و همین طور برای این که بتوانیم این حس دلنشین بودن یا تقاضای کیفیت بهتر را یک جورهایی بازخورد بدهیم، فکری کرده‌ایم. چه فکری؟

«سنگی سنج»؛ یعنی همان برگه‌هایی که در جلسات سنگی پخش می‌شود و نظر شما را در مورد کیفیت هر سفرنامه می‌پرسد. این چند مدت کلی بالا و پایین شان کردیم تا بالاخره به شکلی که متفق القول شدیم مطلوب است رسیدیم.

قرار است از سنگی 64ام به بعد این برگه‌های سنگی سنج تحلیل شود و نتایج تحلیلش برای خود سفرگوها و همچنین همه اهالی سنگستان ایمیل شود تا به بهتر شدن کیفیت سفرنامه‌ها کمک کند. به این ترتیب همه در جریان قرار می‌گیرند که امتیاز هر سفرنامه از دید مخاطبان چند بوده و مهم‌ترین نقاط قوت و ضعف آن سفرنامه از دید مخاطبان چه بوده است.

راستی! یک نکته مهم درباره سنگی وجود دارد. نمره سنگی سنج از 20 است. آن برگه‌هایی که در جلسات سنگی دستتان می‌دهیم و پر می‌کنید 10 نمره از این 20 نمره هستند. اما آن 10 نمره باقیمانده مربوط به چیست؟ آن 10 نمره مربوط به مهم‌ترین هدف از راه انداختن سنگی است، یعنی ثبت کردن سفرها. آن هم نه هر جور ثبتی. ثبت شدنی که محصول تولید شده بدون ما هم بتواند پخش شود و مخاطبان خودش را بیابد. یک چیزی مثل سفرنامه‌های کلاسیکی که می‌شناسیم و یا مدل‌های مدرن‌تر با امکانات ثبت مدرن‌تر. حالا که ثبت کردن مهم‌ترین هدف اجرای سنگی است، 10 نمره از نمره کل به داشتن یا نداشتن سفرنامه مربوط است. فعلا قرار است هرکس سفرنامه با هر کیفتی داشت نمره 10 را بگیرد و هرکس نداشت صفر. به تدریج به این فکر خواهیم کرد که سفرنامه‌های مکتوب هم درجه بندی شوند و مثل سفرگویی در جلسه سنگی امکان ارزیابی شدن داشته باشند.

هممم ... حرف دیگری نمانده! پس از این به بعد، و بعد از هر سنگی، همراه با گزارش جلسات، منتظر دریافت ایمیل تحلیل نتایج سنگی سنج برای سفرنامه‌های ارائه شده باشید.

سنگی زعما

چند شب مانده به چهار سالگی سنگی

پ. ن: اگر نظری دارید یادتان نرود بهمان بگویید.

/ 0 نظر / 15 بازدید