سنگی 85 در راه است ... (همراه با تغییر ساعت)

سنگی 85، سه‌شنبه این هفته (1 بهمن ماه 92) در مکان همیشگی برگزار می‌شود. ساعت بر خلاف معمول،  5 بعد از ظهر است. این سنگی دو برنامه دارد که شرح آن‌ها بدین صورت است:

​​1)

سفرنامه:دورتادور خراسان شمالی برای تماشای یوز ایرانی

مدت: 60 دقیقه

سفرگو: مسعود بربر

شیوه ارایه: نمایش عکس و توضیحات

 خلاصه سفرنامه:

دهم شهریور درست ساعت 7:30 غروب (که ساعت تولدم است) با محیط‌بان منطقه به دنبال یوز بی‌مانند ایرانی بودیم و می‌گفت که روی آن تپه شاید باشد و ناگهان پیش از محیط‌بان و همه با چشمان  او را دیدم که در میان علف‌ها استتار کرده بود در فاصله حدود بیست متری ما. قدم قدم نزدیکش شدم و با هر قدم عکسی گرفتم و بعد از دو یا سه قدم به سویم پرید و دوید. فقط می‌دانستم که وقتی به سویم می‌آید نباید بدوم و فرار کنم که با سرعتی که او دارد احمقانه‌ترین کار ممکن است! بی هیچ تکانی ایستادم و آمد و در فاصله یک متر و نیمی من به حالت آماده باش زانو زد و دقایقی طولانی میهمان ژست‌های گوناگونم کرد. چه جشن تولدی بهتر از این؟

 2)

 سفرنامه: پرندگانی میان دریا

مدت: 20 دقیقه

سفرگو: پیمان نوروزی

شیوه ارایه: نمایش عکس

خلاصه سفرنامه:

از تهران به سمت نکا و از نکا با یک هلیکوپتر به سمت مرزهای آبی دریا (دریاچه) کاسپین حالا ما با فاصله ای 220 کیلومتری از ساحل شهرهای شمالی ایران و در عمیق‌ترین نقطه دریا (دریاچه) قرار داریم. عمق دریا 700 متر است. و صبح پرندگانی را دیدم و شما نیز خواهید دید، مرغ دریایی، کنجشک، شاهین و یک...ا

 

محل سُنگی

محل برگزاری برنامه جایی است درست در تقاطع دو بزرگراه حقانی (شمال به جنوب) و رسالت (نرسیده به پل سیدخندان،غرب به شرق) در این جا یک فضای سبز کوچک و زیبا است با آب نمایی تازه که بالای تپه‌اش یک ساختمان سفید و گرد وجود دارد به نام خانه محله نیلوفر. ما همان‌جا هستیم.

 به‌دلیل محدودیت زمانی استفاده از مکان برگزاری سنگی، جلسه راس ساعت 17 آغاز و ساعت 19 به پایان می‌رسد. باتشکر از حضور به موقع شما!

/ 0 نظر / 14 بازدید