سنگی چطور اطلاع رسانی می‎شود؟

این بار که برگه‎های سنگی سنج را بررسی می‎کردم، در بین نظراتی که راجع به سفرنامه‎ها نوشته شده بود دو نکته به چشمم خورد که شاید ارتباط مستقیمی به سفرنامه‎ها نداشت و بیشتر درباره نحوه برگزاری جلسات سنگی بود:

  • نحوه اطلاع‎رسانی جوری باشد تا عزیزان دوچرخه‎سوار بیشتری حضور داشته باشند.
  • اطلاع‎رسانی ضعیف بود. در صورت امکان فایل‎های صوتی یا ویدیویی جلسات گذشته در اختیار بقیه قرار داده شود.

بحث اطلاع‎رسانی سنگی یکی از چیزهایی است که هر از گاهی موضوع صحبت اهالی سنگستان است. بعضی‎ها می‎گویند چرا این قدر کم تبلیغ می‎کنید؟ چرا در ابعاد بزرگتری اطلاع‎رسانی نمی‎کنید؟ چرا نمی‎گذارید سنگی معروف شود و اسم درکند؟

حالا که این جا هم حرف اطلاع‎رسانی جلسات سنگی شد، بد نیست چیزهایی درباره ساز و کار اطلاع‎رسانی سنگی و نگاه ما به این ماجرا بنویسم.

ما برای اطلاع‎رسانی جلسات سنگی از سه ابزار استفاده می‎کنیم:

ارسال ایمیل: هر بار در جلسات سنگی فرمی دست به دست می‎شود و حاضرین اسم‎شان را در آن می‎نویسند. کسانی هم که تازه‎وارد هستند آدرس ایمیل‎شان را اضافه می‎کنند تا اخبار سنگی به دستشان برسد. گاهی هم پیش آمده که دوستی یا آشنایی ازمان درخواست کرده آدرسش را به لیست ایمیل‎های سنگی اضافه کنیم.

صفحه فیس بوک سنگی

 و وبلاگ سنگی

در کنار این راه‎ها، افراد هم نقش پر رنگی در اطلاع رسانی دارند. معرفی کردن سنگی به دوستان‎مان یا کسانی که فکر می‎کنیم به سفر رفتن و سفرنامه شنیدن علاقه دارند کاری است که هر کس می‎تواند انجام دهد.

سنگی یک جمع دوستانه است که برای به اشتراک گذاشتن لذت سفر، دور هم جمع می‎شوند. اگر دوست داریم این لذت را با افراد دیگری هم به اشتراک بگذاریم، می‎توانیم سنگی را برایشان توضیح بدهیم و به جلسات سنگی دعوت‎شان کنیم.

درباره فایل صوتی یا ویدیویی جلسات قبل هم متاسفانه فایلی در دست نیست. راستش تصمیم گرفته‎ایم فایل صوتی یا ویدیویی از جلسات ضبط نکنیم، چون معمولا این فایل‎ها وقتی به شکل خام باقی می‎مانند سرنوشتی جز پر کردن حجم کامپیوترها و هاردها ندارد و صرفا در آرشیو خاک می‎خورند. البته اگر کسی علاقمند باشد که خروجی‎های صوتی یا تصویری تر و تمیز و کار شده و غیرخامی از جلسات سنگی تهیه کند، چه عالی! استقبال می‎کنیم و آماده‎ایم برای ضبط صوتی یا تصویری جلسات کمک کنیم.

به هر حال آن چه از جلسات قبل قابل دسترسی است، فایل ثبت شده برخی سفرنامه‎هاست که همین جا، روی وبلاگ سنگی، در دسترس و قابل دانلود است.

/ 0 نظر / 14 بازدید