سنگی 91 در راه است ...

1)

سفرنامه: از آلمان تا ایران با دوچرخه

 مدت: 50 دقیقه

سفرگو: محمدحسین محمودزاده

خلاصه سفرنامه:

به بالای بلند ترین گردنه در کوه های آلپ رسیدم. آسمان آبی و آفتابی بود. دوست نداشتم گردنه ایی که یک روز تمام با زحمت بالا آمده بودم را خیلی سریع پایین بروم.از جاده اصلی خارج شدم و به سمت کوه‌های اطراف جاده رفتم تا مکان مناسبی برای چادر زدن پیدا کنم. بعد از دور زدن تپه کوچکی وارد دره‌ای شدم که اطرافش را کوه گرفته بود. دره‌ای سبز با گل‌های ریز زرد و بنفش. همان‌جا اطراق کردم. چادر را به پا کردم و مشغول درست کردن شام شدم. معمولا هوا در ارتفاعات به سرعت تغییر می‌کند. آسمان ابری شد. ابرها پایین آمدند، دور دره سبز حلقه زدند اما داخل دره نیامدند. شدند مثل دیوار بلند تا سقف آسمان. تا دم صبح به هم می‌خوردند و می‌باریدند.
آنچه خواندید گوشه‌ای از خاطرات ۱۳۰ روز سفر با دوچرخه از مغرب زمین (شهر هامبورگ در شمال آلمان) به مشرق زمین (شهر مشهد در ایران) بود. سفری برای زیباتر دیدن فرهنگ‌های مردم و طبیعتی از جنس کوه، دشت، جنگل، صحرا و دریا. 

2)

سفرنامه: رویت هلال رمضان 1426

 مدت: 50 دقیقه

سفرگو: علی ابراهیمی سراجی

خلاصه سفرنامه:

طی سال های 1383 تا 1388 برای استهلال ماه‌های رمضان و شوال برنامه‌های رصدی خوبی به استان‌های مختلف کشور داشتیم که با تجربه‌های بسیار خوبی همراه بود. این سفرنامه مربوط به رویت هلال رمضان 1426 در شهر ایلام است. سفری هیجان انگیز به غرب ایران که با وجود سختی سفر و حوادث مختلف، گروه با هماهنگی و همدلی، موفقیت بسیار خوبی به دست آورد.

همسفران: آریا صبوری، روح اله عزیزی، معین الدین خدامی، ولی ابراهیمی سراجی
 
 

چاشت: نوشیدنی خاک شیر - نعنا

 محل سُنگی: خیابان مفتح جنوبی ، روبروی ورزشگاه شیرودی ، کوچه اردلان ، پلاک 25 ، کانون ادبیات ایران

ما همانجا منتظرتان هستیم. 

سُنگی دنگ: نفری 2000 تومان است که جهت هزینه  جا و پذیرایی از اهالی سُنگستان دریافت می‌شود.

 به‌دلیل محدودیت زمانی استفاده از مکان برگزاری سنگی، جلسه راس ساعت 18 آغاز و ساعت 20 به پایان می‌رسد.

باتشکر از حضور به موقع شما!
/ 0 نظر / 13 بازدید